Максимално пестеливо Сити се добра до финал за ФА Къп

Играчите на Гуардиола не се вложиха на 100%, но преодоляха Брайтън и са на крачка от трофея Снимка: Getty Images

Манчестър Сити се класира на финал за Купата на Англия с минимална победа с 1:0 над Брайтън на "Уембли".

Ранен гол на Габриел Жезус се оказа достатъчен на фаворитите за трофея, но те не впечатлиха с играта си и срещнаха трудности със съперника, който се намира на 16-о място в Премиършип.

Сити беше прибегнал до доста ротации в състава си и започна отлично - още в 4-ата минута Кевин де Бройне центрира и Габриел Жезус с глава направи 1:0.

До почивката обаче нови опасности пред Матю Райън нямаше, а в 54-ата минута Брайтън създаде добро положение, но Лапорт изпревари Мъри и изчисти пред голлинията.

До края Стърлинг изпусна на два пъти за Сити, но "гражданите" все пак държаха контрола върху мача и не позволиха изненади.

Съперникът на Сити на финала ще стане ясен утре, когато Уотфорд и Уулвърхемптън играят в другия полуфинал.