Хари Кейн доближи Тотнъм до финал за ЕФЛ Къп

Кейн изработи дузпата и я отбеляза, а Тотнъм показа твърдост и стабилност в защита, за да задържи аванса си до края Снимка: Getty Images

Тотнъм победи Челси с 1:0 на "Уембли" в първи сблъсък от полуфиналите на ЕФЛ Къп.

Гол от дузпа на Хари Кейн през първото полувреме се оказа решаващ и осигури чиста победа на домакините преди реванша.

В 24-ата минута Кейн се измъкна от засадата при една дълга топка, стигна до нея преди Кепа и вратарят го спъна в наказателното поле.

Голмайсторът беше безкомпромисен при отсъдената дузпа и изведе Тотнъм напред - 1:0. Ситуацията беше разгледана и с ВАР и съдиите прецениха, че Кейн не е бил в засада.

Челси натисна в търсене на изравняване и в 39-ата минута Н'Голо Канте удари гредата след центриране отляво, а в края на полувремето удар на Хъдсън-Одой също се отби от гредата след намеса и на Газанига.

"Сините" не престанаха да атакуват и през втората част, но нямаха успех. Тотнъм се справи в защита и съхрани аванса си, за да вземе важно предимство преди реванша.

Ответният двубой е на 24 януари на "Стамфорд Бридж".

В другия полуфинал се срещат Манчестър Сити и аутсайдерът Бъртън Албиън.