Окървавиха Рууни при 4:1 над Уест Хем

Момент на недоволство от страна на Рууни към рефера. Капитанът на Юнайтед получи безмилостен ритник в лицето, но извън този инцидент домакините имаха поводи за радост в мача Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се класира на полуфинал за Купата на Лигата след убедително 4:1 над гостуващия Уест Хем.

Съперникът, който препъна "червените дяволи" с 1:1 в последния кръг на Висшата лига, този път си тръгна победен и отпада от турнира.

Ибрахимович откри резултата още във втората минута, след като беше изведен в чиста позиция при комбинация между Рууни и Мхитарян. След това Юнайтед пропусна куп изгодни положения и допусна изравнителен гол преди края на полувремето.

В 35-ата минута Ашли Флечър изравни с добавка след удар на Пайе, при който Де Хеа не успя да хване топката.

През втората част домакините бързо решиха мача. В 48-ата минута изигралият отличен мач Мхитарян центрира отдясно и непокритият Марсиал изстреля неспасяем шут за 2:1. В 62-ата минута Марсиал вкара втория си гол при нова скоростна атака с хитро подаване на Ибрахимович към Валенсия. Еквадорецът центрира отдясно и за Марсиал нямаше никакъв проблем от няколко метра да направи 3:1.

Двайсетина минути преди края Рууни опита да засече центриране на Ибрахимович, но Уинстън Рийд го ритна с крак в лицето и разкървави капитана на Юнайтед.

В 86-ата минута на "Олд Трафорд" се случи и още нещо забележително - Бастиан Швайнщайгер влезе като резерва и така записа първи минути в игра, откакто начело на Юнайтед е Жозе Моуриньо. Германецът беше посрещнат възторжено от публиката.

След 90-ата минута Фегули от гостите имаше два добри шанса да отбележи, но и при двата не успя да уцели вратата.

Така вместо Уест Хем да върне интригата, домакините вкараха още веднъж. Швайнщайгер подаде на Ерера, който проби отляво и намери свободния Ибрахимович. Шведът спокойно вкара втория си гол в мача за крайното 4:1.

На полуфинала в турнира Юнайтед избегна другия фаворит Ливърпул и ще приеме Хъл Сити на 10 януари. Дерби Ливърпул-Юнайтед остава възможно на финала.