Барса писа 6 на Спортинг Хихон

Барселона празнува гола на Пако Алкасер в началото на второто полувреме, който направи резултата 4:1 Снимка: Getty Images

В мач от 25-ия кръг на Ла Лига Барселона разби Спортинг Хихон с 6:1 на "Камп Ноу" и отново поне за малко стъпи на върха в класирането.

Шестима различни футболисти вкараха за Барса, а началото на разгрома постави Меси в 9-ата минута с прехвърлящ удар с глава. Асистира му неговият сънародник Хавиер Масчерано, който се завърна от контузия и изигра цял мач.

В 11-ата минута Хуан Родригес от гостите си вкара автогол и при 2:0 крайният изход вече изглеждаше несъмнен. Хихон върна за кратко интригата в 21-ата минута чрез Карлос Кастро, който направи 1:2 при добавка, но в 27-ата минута Луис Суарес покачи на 3:1 за каталунците.

През второто полувреме Барселона вкара още три гола, като първо се разписа Пако Алкасер със силен удар от наказателното поле. В 65-ата минута Неймар стреля неспасяемо от пряк свободен удар за 5:1, а 87-ата Иван Ракитич от малък ъгъл фиксира крайното 6:1.

Така Барселона събра 57 т., с две повече от втория Реал Мадрид, но "Белия балет" има два мача по-малко и в момента играе своя мач от кръга срещу Лас Палмас.