Барселона се срина срещу последния, пусна два гола за минута

Меси и компания изиграха необяснимо слаб мач и заслужено загубиха Снимка: Getty Images
Меси и компания изиграха необяснимо слаб мач и заслужено загубиха

Барселона допусна сензационна загуба с 1:2 в гостуването на Леганес в шестия кръг на Ла Лига.

Заемащият последно място в класирането преди този кръг тим удари каталунците благодарение на светкавичен обрат и два гола за малко над 60 секунди.

Филипе Коутиньо беше извел Барса напред в 12-ата минута с красиво изпълнение от въздуха пред дъгата на наказателното поле.

В 52-ата минута обаче Набил Ел Зар изравни с глава, а още при следващата атака Жерар Пике сгреши и подари топката на Оскар Родригес, който направи 2:1.

Гостите не успяха да отговорят с кой знае какъв натиск и не показаха, че заслужават дори точка от двубоя. Иван Куеяр направи едно двойно спасяване 10 минути преди края, но Барселона не намери сили за повече.

Издънката дава възможност на Реал Мадрид да се изкачи еднолично на първо място в класирането, ако вземе поне точка от гостуването на Севиля.