Бурна радост за Уулвс след обрат над Тотнъм

Уулвс обърна Тотнъм с три гола за 15 минути Снимка: Getty Images
Уулвс обърна Тотнъм с три гола за 15 минути

Уулвърхемптън спря победната серия на Тотнъм, след като осъществи пълен обрат от 0:1 до 3:1 като гост на „Уембли“.

Тимът на Маурисио Почетино беше по-добрият в първите минути, но с напредване на двубоя „вълците“ намериха слабите места на гостите и ги използваха по най-добрия начин.

Резултатът бе открит още в 23-тата минута от Хари Кейн, който изстреля страхотна бомба с левия крак по диагонала от около 20 метра, но след това Тотнъм свали оборотите.

„Шпорите“ сметнаха мача за спечелен и бяха наказани в последните минути. Вили Боли изравни в 72-рата, засичайки центриране на Моуртиньо от корнер, а седем преди края на редовното време Раул Хименес направи пълен обрат с прецизен удар до гредата.

В 87-ата Тотнъм бе на колене на „Уембли“ след бърза контра на „вълците“. Иван Кавалейро бе изведен сам срещу Уго Лорис и не сбърка – 3:1.

С победата Уулвърхемптън се изкачи на осмата позиция с 28 точки. Тотнъм остава втори с 45.