Леден душ за ПСЖ

Нене и останалите от ПСЖ ще имат доста работа пред себе си, за да задоволят претенциите на катарските собственици Снимка: L'Equipe

За празничната заря над Париж очевидно ще се наложи да почакаме. Наставникът на ПСЖ Антоан Комбуаре бе предупредил преди старта на Лига 1, че отборът му не трябва да бъде оценяван първите пет кръга. Ако се спрем на мача срещу Лориен (загубен с 0:1 в събота вечерта), то е повече от ясно, че въпреки галактическата си лятна селекция тимът все още не е готов.

На парижани липсваше искрата. През първото полувреме играчите бяха много колебливи, а капитанът Сако - изключително нервен. Положенията отсъстваха, полузащитниците произвеждаха прекалено малко, като предимно наблягаха на центрирания към Оаро. Нещо, което очевидно не бе добра идея. За капак Нене направи два големи пропуска.

От другата страна Лориен предложи това, което винаги предлага – затворена колективна игра с разигравания по тревата. Тази игра доведе до гола на Керсия, облял с леден душ в 28-ата минута "Парк де Пренс", който бързо си върна най-мрачните спомени в главата. Загубата на ПСЖ от този съперник обаче не е нещо извънредно, след като се случва за четвърти път през последните шест сезона в Париж.

Новите

Местната публика очакваше повече от Жереми Менес, Блез Матюиди и евентуално от характера на Салваторе Сиригу. Тя обаче бе покрусена при попадението на Керсия. Леонардо, който гледаше мача от трибуните, направи красноречива гримаса и ние много добре го разбираме. Новият спортен директор не бе меко казано въодушевен от играта на летните покупки.

Срещу бившия си отбор Гамейро не намери пътя към вратата, въпреки че можеше да бъде по-точен при един диагонален изстрел в 15-ата минута. Матюиди поемаше на няколко пъти инициативата, но бе вече прекалено късно.

Много непоследователни и несъществени бяха действията и на Жереми Менес, който изпитваше трудности да комбинира с Жайе и често избираше грешното решение.

По-добри думи заслужава Бишевац - този, от когото най-малко очаквахме като цяло, и който за малко не изравни в 77-ата минута при един силен изстрел. Трудно бихме могли да оценим Салваторе Сиригу, но при всички случаи не бе винаги сигурен под рамката.

Публиката

Въпреки продължаващата лятна ваканция и непрестанният дъжд, който започна да се изсипва половин час преди началото на мача, "Парк де Пренс" бе изцяло разпродаден. За сравнение точно преди година по същото време стадионът кънтеше на кухо...

Мащабната селекция изстреля продажбата на абонаментни карти и накара много от туристите по това време на годината в Париж да си закупят билети.

Въпреки дъжда всичко започна добре с представянето на Хавиер Пасторе непосредствено преди първия съдийски сигнал. Но и всичко отиде по дяволите с гола на Керсия, реализиран сред църковна тишина.

Изпълненията, с които перкусионисти и самба танцьори се опитаха да вдигнат духа на столичната публика на полувремето така и не я накараха да се отпусне. Накрая феновете на Пари Сен-Жермен не се посвениха да освиркат бурно при смените на Оаро и Менес. Както се казва, добре се започва…