Сити се спаси от първа загуба за сезона

Сити се спаси от първа загуба за сезона Снимка: Getty Images

Манчестър Сити спря поредната си серия на 18, завършвайки 0:0 при гостуването си на Кристъл Палас. „Гражданите“ доминираха през пълните 90 минути, но можеха и да си тръгнат без нищо и да допуснат първа загуба за сезона, но Лука Миливойевич пропусна дузпа в добавеното време.

По-лошите новини за Пеп Гуардиола не е спирането на победната серия, а контузиите, които получиха Габриел Жезус и Кевин де Бройне. Все още не е ясно колко време ще отсъстват двамата.

Двубоят бе изпълнен с физически единоборства, а през първото полувреме контузени напуснаха капитанът на домакините Скот Дан и Габриел Жезус, който излезе със сълзи на очи със съмнение за сериозна травма в коляното.

Серхио Агуеро се появи на мястото на контузения Жезус и почти веднага имаше възможност да се разпише. В 28-ата минута негов удар рикошира в защитник, но след това срещна гредата, а при добавката Де Бройне също пропусна.

Сити доминираше напълно в остатъка от мача със 75% притежание на топката, но в последната минута от редовното време дойде моментът на домакините.

Съдията Джон Мос посочи бялата точка за нарушение на Рахийм Стърлинг срещу Вилфред Заха, при което крилото на „орлите“ падна лесно, но Миливойевич стреля ужасяващо и право в краката на Едерсон.

При контрата веднага след пропуска на Миливойевич последва нов тежък сблъсък, а контузен този път падна Кевин де Бройне след грубо влизане на Джейсън Пънчън.

Въпреки че взе само точка, Сити продължава без загуба от началото на сезона. След изиграването на 21-вия кръг „гражданите“ ще влязат в новата 2018 година като лидер с актив 59 точки и преднина от цели 14 пред втория Челси.

За Палас това бе трети пореден мач без победа във Висшата лига. Тимът на Рой Ходжсън е 17-и с актив от 19 точки, на само една над опасната зона.