Две дузпи спряха победната серия на Арсенал

Миливойевич беше точен и в двата случая от бялата точка Снимка: Getty Images
Миливойевич беше точен и в двата случая от бялата точка

Арсенал прекъсна серията си от 11 поредни победи с равенство 2:2 в лондонския сблъсък срещу Кристъл Палас.

На "Селхърст Парк" домакините взеха точка с два гола от дузпи, докато на Арсенал беше признат нередовен гол след игра с ръка.

Кристъл Палас ознаменува доброто си първо полувреме с гол в края му. Тогава Шкодран Мустафи направи дузпа срещу Куяте и Лука Миливойевич я превърна в гол за 1:0.

След почивката Арсенал стигна до пълен обрат. В 52-ата минута Гранит Джака изравни с перфектно изпълнение на пряк свободен удар, а 4 минути по-късно Пиер-Емерик Обамеянг изведе "топчиите" напред.

Преди втория гол обаче имаше игра с ръка на Лаказет, който отклони топката, но съдиите пропуснаха проявата му.

В 83-ата минута Лука Миливойевич вкара втория си гол от дузпа - този път отсъдена за нарушение на Джака срещу Уилфред Заха.

Така Арсенал изпусна победата и остава на четвърто място с 22 т., 4 по-малко от водача Ливърпул.

По същото време Челси не срещна проблеми като гост на Бърнли и отнесе домакините с 4:0.

"Сините" се движат втори, на 2 т. от върха, и продължават без загуба от началото на първенството. С това постижение мениджърът Маурицио Сари подобри рекорда за най-дълга серия без загуба на нов мениджър във Висшата лига - вече 10 мача.

Челси беше без звездата Еден Азар, но в негово отсъствие вкараха Алваро Мората (22-а минута), Рос Баркли (57'), Уилиан (62') и Рубен Лофтъс-Чийк (92').