Манчестър Сити започна по шампионски срещу обновения Арсенал

Силва и Стърлинг вгорчиха дебюта на Унай Емери начело на Арсенал Снимка: Getty Images
Силва и Стърлинг вгорчиха дебюта на Унай Емери начело на Арсенал

Манчестър Сити започна защитата на титлата във Висшата лига с комфортен успех с 2:0 срещу Арсенал на "Емирейтс".

"Гражданите" не показаха най-доброто, на което са способни, но водеха играта в големи периоди от мача и демонстрираха повече класа от противника.

В първия мач на Арсенал след ерата "Арсен Венгер" отборът трябваше да се изправи срещу действащия шампион и успя да се противопостави, но не и да поднесе изненада.

И двамата мениджъри донякъде изненадаха със съставите, като за домакините в халфовата линия започна 19-годишният Матео Гендузи, а Пеп Гуардиола остави Лерой Сане и Кевин де Бройне на резервната скамейка.

Предимството на Сити беше осезаемо от началото, а "топчиите" изглеждаха притеснени. Петър Чех спаси един изстрел от непосредствена близост на Стърлинг в близкия си ъгъл, но в 13-ата минута отново Рахийм Стърлинг проби и стреля, а вратарят този път беше безпомощен - 1:0 за гостите.

Опасните атаки на "гражданите" продължиха и те можеха да решат мача, но Чех направи отлично двойно спасяване при удар от фаул на Марез и добавка на Лапорт. Малко преди това Чех щеше да си вкара автогол при неумел опит за пас в близост до вратата си.

В продължението на първата част Арсенал поизравни играта и Пиер Емерик-Обамеянг отправи хубав удар към Едерсон, който обаче не намери целта.

През втората част Арсенал опита да промени развитието, а Унай Емери вкара в игра Александър Лаказет. Не след дълго обаче, Сити реши всичко.

В 63-ата минута Гендузи не успя да изчисти една топка и Серхио Агуеро остана абсолютно сам срещу Чех. Нападателят реши да завършва сам, вместо да комбинира с влезлия като резерва Де Бройне, и вратарят спаси удара му.

Минута по-късно обаче Бернардо Силва се възползва от едно подаване отляво и с мощен удар покачи на 2:0.

До края домакините не показаха, че знаят как да пробият защитата на съперника и логично напуснаха терена победени.