Титла за „Кашкавалените глави“

Феновете на Грийн Бей Пакърс със своите странни кашкавалени шапки бяха зарадвани от любимците си на финала на сезона в НФЛ Снимка: Getty Images
Куотърбекът на шампионите Грийн Бей Аарън Роджърс с трофея "Винс Ломбарди", носещ името на легендарния треньор на Пакърс Снимка: Getty Images

Грийн Бей Пакърс спечелиха за 13-ти път титлата в американския футбол след драматично 31:25 срещу Питсбърг Стийлърс в зрелището на годината - Супербоул.

Фаворитът от старта на първенството в НФЛ изживя критични моменти в края на редовния сезон и се класира за плейофите едва в последния мач, но тази сутрин спечели купата „Винс Ломбарди" и проблемите от декември нямат значение.

Грийн Бей поведоха с 21:3, но непримиримите съперници от „Стоманения град" се бориха за победата до последен дъх. Питсбърг докара нещата до 25:28, но не стигна до обрат.

Куотърбекът на победителите Аарън Роджърс бе избран за Най-полезен играч на големия мач, а вероятно ще е номер едно и за сезона. Геният на американския футбол вече е с най-добър коефициент на поста си, а тепърва започва да печели трофеи.

Пред рекордните 107 хиляди зрители на стадиона в Далас, спечели отборът, който вече е номер едно в историята.

Грийн бей е със 13 титли от създаването на лигата, но само с 4 след появата на Супербоул. Първите два големи финала обаче се печелят именно от тима, чиито фенове се разхождат със странни шапки с формата на наръфан кашкавал.

Така „Кашкавалените глави" вдигнаха купата „Винс Ломбарди", която е кръстена на техния легендарен треньор от миналото. „Трофеят си дойде у дома", пророни звездата Роджърс след триумфа.

По улиците на градчето Грийн бей се изляха хиляди, въпреки че температурите стигнаха до - 8 градуса. Това е най-малкото населено място с отбор в НФЛ, но отборът има аура, с която повечето други клубове не могат да се мерят. С популация от 102 хиляди жители, Грийн бей можеше да се събере целият на стадиона снощи!

Въпреки поражението Питсбърг остана с 6 спечелени Супербоул-а, което го държи на върха в класацията за трофеи след появата на големите финали през 1968 г.