Уникална драма, дузпа и Гърция на осминафинал

Самарас вкара дузпата секунди преди изтичането на добавеното време и прати Гърция на осминафинал.
Колумбийците изнесоха трети пореден атрактивен мач на мондиала.

Гърция стигна осминафинал на световното по сценарий от Омировата "Илиада". Имаше нужда и от Троянски коне, сякаш внедрени в тила на съперника да грешат, за да успее, а за награда получи за съперник в 1/8-финала Коста Рика. Двубоят ще е на 29 юни от 23 часа в Ресифе.

Елините не показаха почти никакви стойности в трите им мача от групата, но са в елиминациите, след като удариха с 2:1 Кот д'Ивоар в решителния дуел.

Йоргос Самарас от дузпа в третата минута от добавеното време донесе успеха. Необяснимо нарушение извърши резервата Сио, а преди това Дрогба и компания изпусна поне 3 възможности на контраатака да убие интригата.

Гърците поведоха с попадение на Андреас Самарис в края на първото полувреме след самоубийствена грешка на африканците. Кот д'Ивоар изравни с гол на Вилфред Бони, но допусна срив в края, когато и реми им стигаше.

Гърция изживя и драма с две принудителни смени рано-рано - на Панайотис Коне и вратаря Карнезис още до 24-ата минута. Съседите удариха и три греди, като цяло заслужиха мястото си на осминафинал.

Колумбия си направи поредния спектакъл, разгромявайки с 4:1 Япония и с 9 точки е убедително първи в групата. Само Холандия успя да постигне това досега - класиране с 3 победи.

Колумбийците ще срещнат Уругвай в класика на Южна Америка на осминафинал. Мачът е на 28 юни от 23 часа и то на "Маракана"!

В мача с японците на терена за последните 9 минути се появи и 43-годишният Фарид Мондрагон. Вратарят стана най-възрастният играч в историята на световните първенства.