Капитан Кейн донесе трудна победа на Англия

Победният гол на Кейн беше единственото положително нещо за Англия през второто полувреме Снимка: Getty Images

С два гола на капитана Хари Кейн Англия постигна трудна победа в първия си мач на Световното първенство в Русия.

"Трите лъва" удариха Тунис с 2:1 с победно попадение в 91-ата минута след добро първо и слабо второ полувреме.

Към края изглеждаше, че англичаните ще изпуснат победата, макар че имаха пълно превъзходство, но техният голмайстор използва последния си шанс в мача.

Англия започна силно и създаде две положения още до 5-ата минута. Първо Хасен спаси с крак удар на Лингард, после и Стърлинг пропусна.

В 11-ата минута Джон Стоунс стреля с глава след корнер, Хасен изби, но при добавката Хари Кейн беше точен отблизо - 1:0 за Англия.

После фаворитите в мача свалиха темпото и Тунис се чувстваше малко по-комфортно на терена, макар че Лингард пропусна още едно положение.

В 33-ата минута ненадейно се стигна до дузпа за Тунис заради необмислена проява на Кайл Уокър, който удари съперник с лакът в лицето в наказателното поле. Фержани Саси изстреля топката в ъгъла, и макар че Пикфорд хвана посоката, не успя да се намеси - 1:1.

До края на полувремето Англия отново натисна. В 39-ата минута като по чудо англичаните не вкараха гол при меле, в което няколко техни футболисти се разминаха с топката. Впоследствие Лингард записа още два пропуска, като при втория кълбото срещна гредата.

Втората част далеч не беше толкова силна за играчите на Гарет Саутгейт, които поддържаха безплоден натиск без никакви чисти положения.

В 91-ата минута Хари Кейн беше оставен непокрит на далечната греда и отблизо с глава донесе трите точки на тима си, който се изравни с Белгия в класирането в група G.