Монако шокира ПСЖ и остава в челото

Монако нанесе първо поражение на ПСЖ през сезона

Монако победи шампиона Пари Сен Жермен с 3:1 в мач от третия кръг на френското футболно първенство.

С успеха възпитаниците на Леонардо Жардим събраха 7 точки и се изравниха с лидера Гингам.

Столичани допуснаха първо поражение под ръководството на Леонардо Жардим и заемат петото място с 6 точки.

Домакините изиграха много силен тактически мач на "Луи II" и се възползваха отлично от положенията си.

В 13-ата минута Жоао Моутиньо откри резултата с хубав удар от 15 метра след асистенция от дясно на Джибрил Сидибе.

В края на първата част Давид Луис извърши нарушение в наказателното поле срещу Джемерсон и Фабиньо стреля прецизно от бялата точка за 2:0.

След почивката гостите създадоха повече възможности. Лайвен Курзава пропусна да намали в 55-ата минута, след като от малък ъгъл не намери опразнената врата. В 63-ата минута Единсон Кавани все пак направи 1:2 с глава след пас на Серж Орие.

Надеждите за обрат на Пари Сен Жермен бяха посечени десет минути преди края, когато в опита си да пресече пас на Сидибе на границата на пеналта Орие отклони топката в собствената си врата за крайното 3:1 за Монако.