Първото име, за което всеки се сеща, щом помисли за завръщане във Висвшата лига, е това на Никола Анелка. Французинът заигра отново в Англия не веднъж, дори не два, а цели три пъти в хода на кариерата си и призна, че никога не е трябвало да напуска Премиършип. Нападателят напусна Арсенал обиден на феновете след 26 гола в 76 мача, за да играе в Реал Мадрид, апосле премина в ПСЖ. За първи път се завърна под наем в Ливърпул, след което игра и за Манчестър Сити, където вкара 45 гола в 95 мача. След три сезона при „гражданите” замина за Турция, преди да се завърне отново за най-успешния си период във Висшата лига – сезон и половина в Болтън му спечели трансфер в Челси, единственият клуб, за който Анелка има над 100 мача. Дори след престоя си в Шанхай Шенхуа, французинът отново опита късмета си в Англия с екипа на Уест Бром, където обаче записа само 12 мача, преди да прекрати кариерата си.
Белгиецът изигра едва 9 мача за Челси през сезон 2013/14. Тогава дори не успя да вкара гол за „сините” от „Стамфорд Бридж” и бе продаден с 12 млн. паунда печалба на Волфсбург. Тя обаче не може да се мери с тази на германския клуб, който спечели от препродажбата му над 40 млн. паунда само 18 месеца по-късно. Де Бройне се отплати напълно за доверието на Манчестър Сити и сега е сред най-големите звезди на Висшата лига.
Испанецът проби в първия тим на Арсенал още през 2005-а и скоро сле дтова стана основен футболист за „артилеристите”, но за седем сезона спечели едва една ФА къп и се завърна у дома в Барселона. Там изкара три сезона, но искаше по-главна роля и Челси се пребори з аподписа му с Манчестър Юнайтед. При Конте също не е твърд титуляр, но пък е с основна заслуга за успехите на тима със своите асистенции – а и вече спечели две титли и една Купа на лигата.
Малцина си спомнят, но още като тийнейджър Алонсо премина в Болтън от Реал Мадрид. Стана титуляр едва при отпадането на тима от елита, което пък му спечели трансфер във Фиорентина. От там го пратиха под наем в Съндърланд, сле което се утвърди и в отбор от Флоренция. Челс обаче побърза да го върне в Англия и сега Алонсо е един от най-добрите бекове в света.
С екипа на Лийдс холандецът вкара 42 гола в 87 мача между 1997-99-а, но след напускането си вдигна летвата още по-високо. За Атлетико наниза 33 в 43 мача, но това не стигна на клуба, който отпадна от Ла лига, а това му отвори път към завръщане във Висшата лига. С екипа на Челси, където дойде като рекорден за „сините” трансфер от 15 млн. паунда, добави цял куп попадения и още в първия си сезон стана голмайстор на Премиършип. Единственият му трофей с клуба обаче бе Къмюнити шийлд, а след това брани цветовете на Мидълзбро и Кардиф.
Германският бранител дойде в Евертън като 17-годишен от Хамбург. Записа едва един мач като резерва и поиска трансфер. Това доведе до свободен трансфер в Сампдория, където се утвърди като титуляр. След две години премина във Валенсия за 8 млн. евро, а после бе продаден далеч по-скъпо в Арсенал, където изкара обещаващ първи сезон през 2016/17.
Сенегалският нападател бе привлечен от Манчестър Юнайтед заедно с Обертан, Валенсия и Оуен през 2009-а, когато тима се разделия с Кристиано и с Тевес. Прекара малко време в Молде, след което се завърна в Юанйтед с номера на Тевес (№32), но за 9 мача вкара само гол с първия отбор на „червените дяволи”. Така през януари 2012-а премина в Хановер, а за два сезона и половина в Бундеслигата вкара 35 гола, което убеди Стоук да го върне в Англия като свободен агент. Под ръководството на Марк Хюз Диуф получи титулярно място и се отплати със 17 гола в 87 мача за клуба.