С два ефектни гола на Ашли Йънг Юнайтед мина през Уотфорд

Ашли Йънг стана герой с двата си гола през първото полувреме Снимка: Getty Images
Ашли Йънг стана герой с двата си гола през първото полувреме

Манчестър Юнайтед спечели с 4:2 гостуването си на Уотфорд в междинния кръг от Висшата лига.

"Червените дяволи" поведоха рано и после позволиха на домакините да се върнат в мача, но все пак заслужено взеха трите точки.

Ашли Йънг се разписа в 19-ата и 25-ата минута с два страхотни удара (вторият от фаул), за да даде предимство на Юнайтед, а в 32-ата минута Марсиал се възползва от грешка в защитата и направи 3:0.

Мачът изглеждаше решен, но в 77-ата минута Трой Дийни върна едно попадение от дузпа, а няколко минути по-късно Дукуре засече центриране на Карийо за 2:3.

Само две минути по-късно обаче Джеси Лингард направи самостоятелен пробив и завърши точно за крайното 4:2.

Тимът на Жозе Моуриньо е на второ място с 32 т., пет по-малко от лидера Манчестър Сити, който утре посреща Саутхемптън.

В друг от мачовете тази вечер Тотнъм се провали като гост на Лестър и загуби с 1:2.

Асовете на "лисиците" Джейми Варди и Рияд Марез им донесоха два гола преднина до почивката, а опитите на Тотнъм за обрат стигнаха само за почетен гол на Хари Кейн в 79-ата минута.

"Шпорите" са пети в класирането с 24 т., но могат да бъдат задминати от Ливърпул, който утре е гост на Стоук.