10 от Арсенал се пребориха за геройска точка срещу Челси

Ситуацията на Арсенал изглеждаше безнадеждна, но отборът успя на два пъти да изравни Снимка: Getty Images

Челси и Арсенал завършиха 2:2 в драматично лондонско дерби на "Стамфорд Бридж" от 24-ия кръг на Висшата лига.

"Топчиите" изоставаха в резултата и останаха с 10 души още преди да е изтекъл половин час игра, но се добраха до геройска точка.

В 27-ата минута Арсенал остана с човек по-малко след директен червен картон на Давид Луис, а Челси получи дузпа. Мустафи върна лошо топката към вратаря, Тами Ейбрахам я отне и Луис го събори като последен в защитата, така че решението на съдията беше логично.

Жоржиньо се разписа от бялата точка за 1:0.

Арсенал обаче не се предаде с човек по-малко и след много усилия стигна до изравняване в 63-ата минута. Тогава Габриел Мартинели се разписа след контраатака и фатално подхлъзване на последния в защита Канте.

Челси натисна и поведе отново в 84-ата минута, когато отбраната на Арсенал се провали след един корнер. При центриране отляво Аспиликуета засече отблизо във вратата на Лено за 2:1.

"Артилеристите" обаче за втори път стигнаха до равенството в 88-ата минута със страхотно изпълнение на Ектор Бейерин. Испанецът се освободи пред наказателното поле и с диагонален удар с левия крак по земя завъртя покрай Кепа за 2:2.

Драмата продължи до последно и Батшуай пропусна златна възможност за Челси, а финалният натиск на домакините не даде резултат.

Също тази вечер Манчестър Сити спечели трудно с 1:0 като гост на Шефийлд Юнайтед.

Серхио Агуеро отново стана герой за "гражданите", след като се появи в игра през второто полувреме и донесе победата със своя гол номер 180 във Висшата лига. Асистира му Кевин де Бройне с прекрасно центриране.

Преди това през първата част Дийн Хендерсън направи няколко страхотни спасявания. Вратарят спаси и дузпа на Габриел Жезус, отсъдена за нарушение срещу Марез.

В класирането Сити е втори с 51 т., далеч зад лидера Ливърпул. Челси държи четвъртото място с 40 т., 6 пред петия Манчестър Юнайтед, докато Арсенал е едва 10-и с 30 т.