Хари Кейн вкара през август, Тотнъм с пълен актив

Кейн сложи край на проклятието, което го преследваше всеки август Снимка: Getty Images
Кейн сложи край на проклятието, което го преследваше всеки август

Голмайсторът на Тотнъм Хари Кейн най-сетне се разписа за отбора през август, а "шпорите" надвиха Фулъм с 3:1 у дома и събраха пълен актив от 6 т. след два кръга в Премиършип.

Домакините откриха резултата две минути преди края на полувремето с гол на Лукас Моура - негов първи във Висшата лига.

В началото на втората част Александър Митрович изравни за Фулъм отблизо с глава, но в 75-ата минута Киърън Трипиър отново даде преднина на Тотнъм със страхотен шут от пряк свободен удар.

Три минути по-късно Хари Кейн, който преди това беше уцелил гредата, завърши контраатака с техничен удар в далечния ъгъл за крайното 3:1.

Това беше 15-и мач на Кейн във Висшата лига през август и до момента той така и не успяваше да открие головата си сметка през този месец.

"Шпорите" поне временно поведоха в класирането с 6 т., а другият отбор с пълен актив до момента е Борнемут, който направи пълен обрат и надви Уест Хем с 2:1.