ОСЕМ Гунар Солскяер подчини и Арсенал

Ромелу Лукаку асистира за двете поадения на Юнайтед през първото полувреме.

Изумителната серия на Оле Гунар Солскяер продължава и норвежецът записа осма поредна победа начело на Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" надделяха с 3:1 като гости на Арсенал в големия сблъсък от четвъртия кръг на турнира за ФА къп и продължават напред.

Юнайтед отново игра нападателно, зрелищно и бързо и заслужи успеха в Лондон.

Съперниците започнаха предпазливо и положенията пред вратите бяха рядкост. В 21-вата минута мениджърът на домакините Унай Емери бе принуден да направи смяна, след като се контузи Сократис и на негово място влезе Шкодран Мустафи.

Малко повече от половин час след началото на двубоя Юнайтед имаше няколко шеметни минути, в които Ромелу Лукаку раздаде страхотни подаръци на съотборниците си.

В 31-вата белгийският здравеняк по прекрасен начин изведе Алексис Санчес, който преодоля Чех и вкара технично от малък ъгъл срещу бившия си тим. Само около две минути по-късно белгиецът напредна по дясното крило и подаде към Лингард, който спря топката и с прецизен удар удвои преднината на своя тим. Останаха обаче съмнения за засада при паса към Лукаку в началото на атаката.

"Топчиите" също успяха да стигнат до попадение преди почивката. В 43-тата минута Аарън Рамзи нахлу в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас. Лаказет се размина, но Обамеянг бе заел отлична позиция и от няколко метра се разписа за 1:2.

В началото на второто полувреме Рамзи можеше да се разпише за 2:2, но Ромеро отрази удара му.

В 64-тата минута Унай Емери бе принуден да смени и Кошчелни, който пострада след удар на Лукаку.

Солскяер от своя страна пусна Рашфорд и Марсиал на мястото съответно на Лукаку и Марсиал, а фернският национал окончателно реши мача в полза на гостите.

Това се случи в 82-рата минута, когато Погба направи поредния си мощен пробив към вратата на домакините, но този път не потърси паса, а стреля към вратата на Чех. Стражът отрази удара му, но Марсиал бе заел добра позиция и оформи крайното 1:3.

В 85-ата минута припламнаха искри между играчи на двата отбора, а Рашфорд и Колашинац, които започнаха скандала, получиха жълти картони.

До края Юнайтед нямаше проблеми да удържи преднината си от два гола и вече мисли за следващия си мач - домакинството на Бърнли от Висшата лига във вторник, 29-и.

Любопитно е да се отбележи, че реферът Крейг Поусън даде 10 минути продължение, но в допълнителното време ново попадение не падна.