Германия и Англия продължават безгрешно в квалификациите

Хумелс се разписа за късния успех на Бундестима.

Германия постигна седмата си поредна победа в световните квалификации за Мондиал 2018 след 2:1 като гост на Чехия в група "С".

След няколко дни германците приемат Норвегия и при победа ще са недостижими на върха за преследвачите си.

Тимо Вернер в 4-та минута откри за гостите след красива комбинация през центъра. Йозил успя да намери намиращия се в отлична форма Вернер и той елегантно преодоля стража на чехите Томаш Вацлик.

В 78-та резервата Владимир Дарида изравни с красиво попадение.

Халфът на Херта, който влезе като резерва, изстреля снаряд извън границата на наказателното поле и с помощта на напречната греда топката влетя в мрежата.

Равенството щеше да е заслужен резултат, но в 88-та минута Матс Хумелс се разписа с глава и донесе успеха на Германия.

Загубата до голяма степен лиши Чехия от шансове да се бори за второто място. Три кръга преди края на борбата отборът изостава с цели 7 точки от Северна Ирландия. Островитяните записаха класическо 3:0 като гост на Сан Марино, а Норвегия спечели с 2:0 срещу Азербайджан. Всичко изглежда ясно - Германия печели групата, а Северна Ирландия ще отиде на бараж.

Англия също продължава без загуба след 4:0 като гост на Малта в група "F".

Два гола отбеляза Хари Кейн, а по веднъж се разписаха Дани Уелбек и Райън Бертранд. "Трите лъва" са с пет победи и две равенства и водят с две точки на Словакия, която победи минимално Словения с 1:0. След два дни водачите се изправят един срещу друг на "Уембли".

В група "Е" стана много интересно. Дания разгроми лидера Полша с 4:0 и заедно с Черна гора дели второто място на три точки зад "дружина".