Юнайтед удари Ливърпул, Марсиал вкара в дебюта си

Марсиал вкара дебютно във Висшата лига само двайсетина минути след като се появи в игра

Манчестър Юнайтед удари Ливърпул с 3:1 в голямото дерби от петия кръг на Премиършип. „Червените дяволи" записаха заслужен успех над големия съперник след вълнуващо второ полувреме на „Олд Трафорд" и се изкачиха до второто място в класирането.

В отсъствието на контузения Уейн Руни Луис ван Гаал започна с Маруан Фелайни в атака и запази новото попълнение Антони Марсиал за второто полувреме - което се оказа печелившият му ход. На вратата се завърна Давид Де Хеа и се отличи с ключови спасявания.

Юнайтед откри резултата в 49-ата минута, когато при заучено положение от пряк свободен удар топката беше подадена към оставения непокрит Дейли Блинд и той отправи неспасяем шут от границата на наказателното поле.

Ливърпул бързо отговори с шут на Дани Ингс, спасен от Де Хеа. Малко по-късно гостите имаха златен шанс да изравнят, но голмайсторът Дейли Блинд изби от голлинията удар на Шкъртел след корнер. Фирмино имаше идеална възможност при добавката, но изпусна контрола върху топката точно пред вратата.

Тези пропуски се оказаха фатални за Ливърпул, тъй като в 70-ата минута Джо Гомес фаулира Андер Ерера в наказателното поле и потърпевшият превърна дузпата в гол.

При 2:0 домакините опитаха да затворят мача, но оставиха инициативата на съперника и бяха наказани. В 82-ата минута Де Хеа отново направи добро спасяване при удар на резервата Джордън Айб, а две минути по-късно Кристиан Бентеке вкара знаменит гол със задна ножица и даде надежди на Ливърпул.

Подемът в играта на „мърсисайдци" продължи твърде кратко заради изригването на междувременно появилия се в игра Антони Марсиал. Новото попълнение на Юнайтед влезе в 65-ата минута и само 21 по-късно отбеляза първия си гол във Висшата лига.

Той дриблира между трима бранители на Ливърпул, преодоля Шкъртел и с шут по земя не остави шансове на Миньоле. „Олд Трафорд" изригна, а Юнайтед събра 10 точки и излезе на второ място в класирането.

10 точки има и третият Арсенал, който по-рано днес победи Стоук Сити с 2:0. Първенец остава Манчестър Сити, като тимът на Мануел Пелегрини продължава без грешна стъпка в първенството и събра 15 точки от 5 мача.

Днес „гражданите" се измъчиха при гостуването на Кристъл Палас и се спасиха с победен гол в края на Келеши Иеаначо за победното 1:0. 18-годишният нигериец се появи в игра секунди преди да отбележи гола.

След загубата Ливърпул остава 9-и със 7 т.