Севиля е на финал за Купата на краля

Франко Васкес и Хоакин Кореа вкараха головете, класирали Севиля на финала Снимка: Getty Images
Франко Васкес и Хоакин Кореа вкараха головете, класирали Севиля на финала

Севиля е първият финалист в турнира за Купата на Испания след домакинска победа с 2:0 над Леганес в полуфинала реванш.

С общ резултат 3:1 Севиля се класира за решителната среща и вече очаква другите двама полуфиналисти да излъчат втория претендент за трофея. Вторият полуфинал ще се изиграе днес и в него спорят Барселона и Валенсия, а каталунците спечелиха първата среща с 1:0.

В реванша срещу Леганес Севиля показа, че е по-добрият отбор и откри в 15-ата минута. Луис Муриел проби отдясно и след карамбол успя да достави топката на Хоакин Кореа, който отблизо вкара за 1:0.

До самия край Леганес се задържа в мача и в последните минути заигра доста нападателно в търсене на изравнително попадение, което щеше да вкара мача в продължения.

Така в 89-ата минута при контраатака Франко Васкес с неспасяем шут в близкия ъгъл направи 2:0 и интригата приключи.