Мач №1000 за Джиджи, успех за Ла Фурия (обзор)

На стадион "Ренцо Барбера" в Палермо вратарят на "адзурите" Джанлуиджи Буфов изигра своя официален мач №1000 при победата с 2:0 на албанците.

Италия и Испания продължават битката си за първото място в Група G на световните квалификации.

И двата тима записаха домакински успехи съответно над Албания и Израел.

На стадион "Ренцо Барбера" в Палермо вратарят на "адзурите" Джанлуиджи Буфон изигра своя официален мач №1000 при победата с 2:0 на албанците.

Даниеле Де Роси през първата част от дузпа и Чиро Имобиле двайсетина минути преди края бяха точни за италианците.

Срещата бе прекъсната за около десет минути след почивката заради пиротехниката, използвана от феновете на гостите.

Испания запази първото си място след като победи с 4:1 Израел и спечели 13-та си точка в турнира. И Италия има толкова, но е с по-лоша голова разлика.

Давид Силва даде аванс на испанците в 15-та минута с удар между краката на вратаря Офир Марсиано, а Витоло удвои преднината на домакините в добавеното време на първата част.

Диего Коща вкара четвъртия си гол за последните четири международни мача в 51-та минута за 3:0, а Лиор Рафаелов се реваншира за пропуска по-рано и намали изоставането на гостите в 76-та минута.

Иско обаче възстанови преднината на испанците в 88-та минута, завършвайки перфектна контра.

Македония постигна първа победа в групата, надделявайки над Лихтенщайн с 3:0.

Сърбия оглави класирането в Група D с победа с 3:1 като гост на Грузия. Домакините поведоха в началото, но "плавите" изравниха преди почивката, а с нови два гола завоюваха победата.

Ирландия и Уелс направиха нулево равенство и сърбите са първи по голова разлика, след като имат по 11 точки с Ейре.

В Група I Хърватия излъга Украйна с 1:0 с гол на Калинич в 38-та минута и води с 3 точки на Турция.

Южните ни съседи от своя страна спечелиха с 2:0 у дома над Финландия.