Сити излезе трети с разгром над Кристъл Палас

След четвъртия гол във вратата на Палас голмайсторът Стърлинг празнува със съотборниците си Снимка: Getty Images

Ман Сити смаза с 5:0 гостуващия Кристъл Палас на "Етихад" и след мача от 36-ия кръг във Висшата лига излезе трети в класирането.

"Гражданите" тотално надиграха Палас и поведоха още във 2-ата минута чрез Давид Силва след зле отклонена топка от Мартин Кели. До края на полувремето Сити изпусна още няколко положения, а Бентеке можеше да изравни за гостите, но Кабайеро спаси удара му с глава.

В 49-ата минута Венсан Компани направи 2:0, възползвайки се от асистенция на Де Бройне. 10 минути по-късно самият Де Бройне направи резултата класически от границата на наказателното след подаване на Габриел Жезус.

В 82-ата минута и Стърлинг се разписа след свалена топка от Сабалета, а в добавеното време Отаменди фиксира крайния резултат с глава, а центрирането от фаул беше на Де Бройне.

С трите точки от днес Манчестър Сити събра 69 и е на третата позиция в класирането. 69 т. има и четвъртият Ливърпул. Пети е Манчестър Юнайтед с 65 т. и мач по-малко.