Грешна стъпка за Реал на "Бернабеу"

Рамос направи дузпа, а после вкара с глава за равенството срещу Виляреал

Реал Мадрид направи първа грешна стъпка в първенството и стигна само до 1:1 у дома срещу Виляреал.

В междинния пети кръг на Ла Лига Бруно даде аванс на гостите в 45-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Серхио Рамос. Защитникът се реваншира само три минути след почивката и с глава след корнер изравни за 1:1.

Реал беше с титулярното атомно нападение Роналдо-Бейл-Бензема и натисна сериозно през второто полувреме, но не стигна до втори гол. Алваро Мората и Лукас Васкес се появиха от резервната скамейка, но и те не успяха да помогнат.

Така Реал прекъсна серия от 16 поредни победи и не успя да стане едноличен рекордьор в тази статистика. Отборът обаче все още води в класирането с 13 точки.