Лацио отново удари Юве и взе Суперкупата на Италия

В средата на декември Лацио победи Ювентус с 3:1 за първенство, а сега взе същия резултат, за да стане супершампион на Италия Снимка: Getty Images

Лацио грабна Суперкупата на Италия след успех с 3:1 над шампиона на страната Ювентус.

"Орлите" за втори път този месец надделяха над Юве с този резултат, а финалът за трофея се изигра тази вечер пред пълен стадион в Рияд. Специално за срещата "бианконерите" излязоха с екипи, на които имената на играчите бяха написани на арабски.

Това обаче не им помогна и Луис Алберто откри резултата за Лацио в 17-ата минута. Точно преди почивката Пауло Дибала изравни, но през втората част Сенад Лулич (73) и Данило Каталди (93) отбелязаха нови голове за Лацио и донесоха купата на отбора си.

Юве завърши с 10 души след втори жълт картон на Родриго Бентанкур малко преди последния гол в мача.

Това е пета Суперкупа на Италия за Лацио, докато Маурицио Сари пропусна да вземе първи трофей начело на Ювентус.