С велик обрат Интер взе битката за Милано и изпревари Ювентус

Интер направи незабравим обрат през втората част, битката за титлата става още по-драматична Снимка: Getty Images

Интер направи велик обрат в дербито на Милано и победи Милан с 4:2.

"Нерадзурите" изоставаха с 0:2 на почивката, но изнесоха удивително второ полувреме и пометоха съперника, с което успяха и да се изравнят по точки с Ювентус на върха в Серия А.

Милан започна по-добре и още в 8-ата минута Чалханоглу удари греда. В края на първото полувреме "росонерите" нанесоха двоен удар. В 40-ата минута Златан Ибрахимович свали с глава към Анте Ребич и хърватинът само чукна топката за 1:0.

Пет минути по-късно самият Ибра с глава след ъглов удар направи 2:0. Така завърши и полувремето.

В 51-ата минута Интер се върна в мача с гол на капитана Марсело Брозович, който с експертен удар от воле от дъгата на наказателното поле намали на 1:2.

Само минута и половина по-късно Матиас Весино изравни след отлична асистенция на Алексис Санчес.

Интер продължи да набира самочувствие и в 70-ата минута Стефан де Врай успя да изпълни много сложен удар с глава след корнер и завъртя топката покрай Донарума - 3:2 и пълен обрат!

Драмата продължи и резервата Кристиан Ериксен нацели греда за Интер, после Ибрахимович на свой ред разтресе страничния стълб за Милан.

В 93-ата минута след центриране отдясно Ромелу Лукаку също с глава реши всичко с четвърти гол във вратата на Донарума.

В класирането разликата между Ювентус, Интер и Лацио на първите три места стана само 1 т.

Ювентус и Интер имат по 54 (Интер е първи с по-добра голова разлика), а Лацио е с 53 след победата над Парма с 1:0 по-рано днес. Така след 23 кръга и трите отбора изглеждат много близо до шампионския трофей.