Реал игра с титулярите, но не успя да завърши с победа

Люка Зидан изигра първия си мач на вратата на Реал Снимка: Getty Images
Люка Зидан изигра първия си мач на вратата на Реал

В последния си шампионатен мач за сезона Реал Мадрид завърши 2:2 с Виляреал като гост, изпускайки победата пет минути преди края.

Седмица преди финала в Шампионската лига срещу Ливърпул, Зинедин Зидан реши да заложи на титулярите на почти всички постове. В атака бяха Гарет Бейл и Кристиано Роналдо, които се отчетоха с по едно попадение, на вратата обаче дебютира синът на треньора Люка Зидан.

Бейл откри резултата в 11-ата минута, а в 32-ата Роналдо покачи на 2:0. Само че до края "Белия балет" изпусна преднината си заради голове на Мартинес в 70-ата и Кастийехо в 85-ата минута.

Реал завършва сезона на трето място, а Виляреал е пети в крайното класиране.