Хари Кейн прати Тотнъм в Шампионската лига, Челси изпусна шанса си

Кейн вкара решителния гол, който прати Тотнъм в Шампионската лига и през следващия сезон Снимка: Getty Images

Тотнъм си осигури място в топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон след ценен успех с 1:0 над Нюкасъл у дома.

Победата дойде трудно с решителен гол на Хари Кейн в 50-ата минута. Звездата донесе трите точки с технично изпълнение, което изстреля "шпорите" на 4 т. пред петия в класирането Челси.

В своя мач от кръга Челси не успя да победи Хъдърсфийлд и стигна само до 1:1 на "Стамфорд Бридж", което на 99% оставя отбора извън топ 4.

Лондончани имат 2 т. по-малко от четвъртия Ливърпул, който дори с равенство в домакинството срещу Брайтън в последния кръг ще си гарантира ново участие в Шампионската лига.

Хъдърсфийлд от своя страна си осигури оставането във Висшата лига със спечелената точка. Челси направи множество пропуски в мача, а вратарят на гостите Льосъл се отличи със страхотни спасявания. Хъдърсфийлд поведе в 50-ата минута чрез Депоатр, а в 62-ата Маркос Алонсо изравни със случаен гол, при който топката го удари в лицето и влезе за 1:1.

В друг от мачовете в сряда вечер Лестър надви Арсенал с 3:1 на "Кинг Пауър" и продължи кошмарната серия на "топчиите" в гостуванията.

Тимът на Арсен Венгер е единственият в Англия без нито една точка като гост през 2018 г.

Келеши Ихеаначо откри за Лестър в 14-ата минута, а веднага след това Арсенал остана с 10 души заради директен червен картон на Мавропанос, който събори Ихеаначо.

В 53-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг изравни, но в 76-ата Джейми Варди изведе Лестър отново напред от дузпа, а в 90-ата минута Рияд Марез довърши гостите с трети гол.

Шампионът Манчестър Сити победи Брайтън с 3:1 с голове на Данило, Бернардо Силва и Фернандиньо и постави наведнъж цели три рекорда във Висшата лига.

"Гражданите" събраха 97 точки и надминаха постигнатите 95 от Челси на Жозе Моуриньо през 2005 г. Играчите на Пеп Гуардиола натрупаха и общо 105 гола в първенството и подобриха рекорд на Челси от сезон 2009/10. Освен това Сити записа победа номер 31 за кампанията, с което задмина рекорда на Челси от миналия сезон.