Шоу с пет гола, магията на Неймар, изгонен Мбапе с VAR и ПСЖ на финал (видео)

Килиан Мбапе получи първия червен картон в кариерата си Снимка: Getty Images
Килиан Мбапе получи първия червен картон в кариерата си

Полуфиналът за Купата на лигата между Рен и Пари Сен Жермен завърши с победа с 3:2 за столичани и бе изпълнен със спорни събития.

Феновете на "Роажон Парк" видяха цели пет гола + още два, отменени благодарение на технологията за видео повторения, а заради намесата на VAR бе изгонен Килиан Мбапе с директен червен картон.

Тома Мюние изведе ПСЖ напред в резултата в 24-тата минута с изключителен гол "падащ лист" с удар от границата на наказателното поле. В края на частта гол на Хазри бе правилно отменен след VAR за игра с ръка.

Пет минути след началото на второто полувреме гол на Мбапе също бе правилно отменен с VAR заради засада, но още три по-късно Маркиньос покачи на 2:0 довкарвайки топката отблизо на гола мрежа слд първоначално спасен удар на Анхел Ди Мария.

Джовани Ло Селсо направи резултата класически в 58-ата, мушкайки топката между краката на стража на Рен.

В 63-тата минута дойде и най-спорното решение. Килиан Мбапе фаулира Исмаила Сар в средата на терена, като бутоните на младока попаднаха в прасеца на 7-цата на домакините и разкъсаха гетата му. Реферът вдигна само жълт картон на Мбапе в началото, но след като видя повторението, промени решението си и директно изгони Мбапе.

На излизане от терена 19-годишният талант на ПСЖ се обърна към камерите с: "Хей, хей! Слушайте. Същото ми се случи на мен миналата седмица. И тогава нищо." След мача обаче Мбапе се охлади и допълни: "Наистина беше червен картон. VAR пази играчите от контузии. Извиних се на Сар. Просто не играх добре."

Това бе и първият червен картон в кариерата на Мбапе, заради който ще пропусне финала за Купата.

В края на мача Рен върна два гола чрез Диафара Сако, за когото това бе дебют с фланелката на "червено-черните" след трансфера му от Уест Хем, и Санджин Пърчич в добавеното време.

На финала, който е насрочен за 31 март, ПСЖ чака победителя от двубоя Монако - Монпелие.