След глупост на Алисон Ливърпул допусна гол, но записа нова победа

Мане и Фирмино се разписаха за Ливърпул през първата част.

Ливърпул продължава безгрешното си представяне от началото на сезона във Висшата лига и записа четвърта поредна победа след 2:1 като гост на Лестър.

Вратарят на мърсисайдци Алисон Бекер отново се отличи с добри прояви, но този път бразилецът направи и фатална грешка, която костваше първия гол във вратата на тима на Юрген Клоп през шампионат 2018/19.

Ливърпул започна силно мача и още в 10-ата минута поведе в резултата.

Робъртсън проби отляво и подаде към Мане. Магуайър не успя да изчисти и кълбото стигна до нападателя, който прати топката в мрежата.

Постепенно "лисиците", които отнова бяха без острието си Джейми Варди, започнаха да играят по-нападателно и Грей имаше добър шанс да изравни, но Алисон се разтегна и с дясната си ръка изби топката след удара му.

В края на полувремето Фирмино засече великолепно с глава центриране на Милнър от корнер и удвои, вкарвайки 37-ия си гол за Ливърпул.

Лестър натисна гостите от първите минути след почивката и на няколко пъти късметът покри мърсисайдци.

Натискът на "лисиците" все пак даде резултат в 63-тата минута, когато вратарят Алисон получи трудна топка от Ван Дайк на аутлинията, но вместо да я изчисти, реши да финтира влезлия преди секунди Келеши Ихеначо и сбърка фатално. Нападателят прати топката в наказателното поле, където Гезал успя да я насочи към мрежата за 1:2.

До края нов гол не падна и Ливърпул вече е с 12 точки след 4 кръга и голова разлика 9:1.