Мбапе отново изригна: 4 гола за 13 минути!

Треньорът на ПСЖ Томас Тухел поздравява Мбапе за невероятния мач, който направи Снимка: Getty Images
Треньорът на ПСЖ Томас Тухел поздравява Мбапе за невероятния мач, който направи

В поредна голяма вечер за суперталанта Килиан Мбапе, ПСЖ разгроми Лион с 5:0 у дома и затвърди тоталното си превъзходство в Лига 1.

Мбапе изригна с цели четири бързи гола през второто полувреме, когато вече и двата тима бяха останали с 10 души.

В 9-ата минута резултатът беше открит, а заслугата беше именно на Мбапе, който навлезе в наказателното поле и вратарят Антони Лопеш го повали. Така Пари Сен Жермен получи дузпа и Неймар я превърна в гол с лек удар в левия ъгъл на вратаря.

В 35-ата минута домакините изненадващо останаха с 10 души заради директен червен картон за Преснел Кимпембе, който извърши грубо нарушение. Заради консултация с ВАР санкцията му беше променена от жълт на червен картон. В края на полувремето обаче и Лука Тусар от гостите беше изгонен - с втори жълт картон за нарушение срещу Мбапе и Лион също остана с 10 души на терена.

Второто полувреме започна много оспорвано, с положения и пред двете врати. Буфон трябваше да предотвратява изравняване, а после и гредата спаси ПСЖ. Пред Мбапе обаче също се откриха две положения на отсрещната врата и той също удари греда.

В 61-ата минута Мбапе най-сетне успя да открие головата си сметка, а в следващите 13 минути беше неудържим и отбеляза още три пъти, за да докара резултата до впечатляващи размери.

До края зрителите видяха още една греда за Лион след изстрел на Мемфис Депай.

В Лига 1 ПСЖ вече има 9 победи от 9 мача, вкарал е 32 гола и води с 8 т. пред втория Лил.