Гол от засада в 98-ата минута спаси Челси срещу Евертън

Гол от засада на Джон Тери в 98-ата минута донесе равенството за Челси

Гол на Джон Тери в 98-ата минута спаси Челси от загуба у дома срещу Евертън в мач от 22-рия кръг на Висшата лига и лондончани стигнаха до равенството 3:3. Попадението на бранителя обаче трябваше да бъде отменено, след като бе отбелязано от засада.

Точно Тери сложи край на шестголовото шоу, след като си отбеляза автогол в 50-ата минута. Шест по-късно Кевин Миралас удвои аванса на гостите, но в рамките на само две – между 64-тата и 66-ата – Диего Коща и Сеск Фабрегас изравниха резултата за Челси.

Евертън отново поведе с гол в 90-ата на Рамиро Фунес Мори, но спасителното попадение на Тери донесе точката за Челси. Въпреки победата, тимът на Гуус Хидинк пада с една позиция след победата на Борнемут и новакът е вече 14-и с 27 точки, докато Челси е 15-и с 25. Евертън е 11-и с 29.

Манчестър Сити пък оглави класирането поне за няколко часа. „Гражданите” пометоха Кристъл Палас с 4:0 с два гола на Серхио Агуеро и по един на Фабиън Делф и Давид Силва.

Тимът на Мануел Пелегрини се изравни по точки с Арсенал и Лестър – по 43 – но заради по-добрата си голова разлика излезе начело. „Артилеристите” гостуват на Стоук в неделя, докато отборът на Клаудио Раниери гостува на „Вила парк” по-късно тази вечер.