"Камп Ноу" аплодира Коутиньо, но героите отново са Меси и Суарес

Суарес изравни за 1:1 20 минути преди края, а Меси донесе победата с удар от фаул Снимка: Getty Images

Барселона постигна трудна победа с 2:1 над Алавес на "Камп Ноу" в първия мач на Филипе Коутиньо като титуляр.

Каталунците не бяха на обичайното си ниво и дълго време изоставаха в резултата, но осъществиха обрат към края, а герои за пореден път бяха Лео Меси и Луис Суарес.

Алавес се възползва от своя шанс в 23-ата минута, когато откри резултата при контраакция. Джон Гуидети се освободи и излезе сам срещу вратаря и въпреки че се подхлъзна при завършващия удар, топката спря във вратата на домакините - 1:0 за Алавес.

Малко след това Гуидети можеше да отбележи втори гол, но Тер Щеген спаси. В края на полувремето на другата врата Меси стреля опасно от пряк свободен удар и нацели гредата.

Барселона не започна добре и втората част, но Коутиньо беше заменен в 65-ата минута и след излизането му натискът на домакините се засили. Суарес и Паулиньо последователно изпуснаха чисти положения преди уругваецът най-сетне да изравни, засичайки центриране отляво на Иниеста.

В 84-ата минута Меси за кой ли път направи решаващото докосване в мача. Той изпълни безапелационно пряк свободен удар и завъртя топката над стената за 2:1. Повторенията обаче показаха, че преди да бъде извършено нарушението срещу Пако Алкасер, от което падна победният гол, нападателят е бил в очевидна засада.

Три минути по-късно Алавес поиска и дузпа за игра с ръка на Юмтити, но реферът не реагира.

Със спечелените три точки Барса запази преднината си от 11 пункта спрямо втория Атлетико Мадрид и цели 19 спрямо големия съперник Реал.