Страховит Байерн сгъна Борусия Д на 6

За Байерн не беше проблем да разнищи някогашния си конкурент

Байерн Мюнхен смачка Борусия Дортмунд с 6:0 на “Алианц Арена” в мач от Бундеслигата, неуместно определян от някои като дерби.

Настоящите и бъдещите шампиони на Германия нанизаха пет гола още през първото полувреме, в което напълно се подиграха със своя съперник.

Роберт Левандовски, който записа хеттрик, откри в 4-ата минута при съмнително положение за засада. В 14-ата Хамес Родригес удвои, а малко по-късно изведе Томас Мюлер, който направи 3:0. В края на частта Левандовски и Франк Рибери прибавиха по още едно попадение.

След почивката Байерн запази силите си, но три минути преди края Левандовски се разписа на празна врата, за да направи разгрома тотален.