Отново гениалност от Меси, Барса си върна върха

20-годишният Алена бележи за 2:0 с копване над вратаря Снимка: Getty Images
20-годишният Алена бележи за 2:0 с копване над вратаря

Барселона отново се настани на върха в Ла Лига с победа с 2:0 над Виляреал на "Камп Ноу".

Успехът на каталунците не дойде лесно, но те взеха важни три точки, с които поне временно излизат първи в класирането. Барса събра 28 т., с две по-малко е вторият Севиля, който обаче играе от 21:45 своя мач от кръга срещу Алавес.

На "Камп Ноу" Виляреал успяваше да се защитава и даже удари гредата при едно от нападенията си, но в 36-ата минута Барса поведе. Жерар Пике се възползва от центриране на Дембеле и с глава направи 1:0.

През втората част темпото спадна, но Барселона не позволи на съперника да се върне в мача и с поредната доза гениалност на Меси реши всичко три минути преди края.

Лео пусна страхотен пас между четирима съперници и изведе резервата Карлес Алена, който копна топката за 2:0.