Швейцария взе труден успех срещу 10 от Албания

Фабиан Шер отбеляза единствения гол в мача
Двубоят противопостави братята Джака един срещу друг
Корнер, центриране на Джердан Шакири, удар с глава на Шер, гол и победа за Швейцария
Лорик Цана бе изгонен в 37-ата минута за втори жълт картон
Не липсваха и красиви лица по трибуните

Швейцария стартира с трудна победа с 1:0 срещу Албания на Евро 2016. Това бе първи мач за „орлите” на европейски футболни финали, които бяха на крачка от това да вземат сензационна точка.

Победният гол за Швейцария бе дело на Фабиан Шер още в петата минута на мача, а Албания игра почти час с човек по-малко, след като капитанът Лорик Цана бе изгонен още през първата част.

Още в петата минута Фабиан Шер даде аванс на символичните гости, засичайки центриране от корнер на Шакири. Бериша излезе неразчетено и бранителят на швейцарците прати топката в опразнената мрежа.

След гола Албания изравни играта и създаде няколко добри положения. След половин час игра Садику бе изведен сам срещу Зомер, но стреля право във вратаря.

В 37-ата минута Албания остана с човек по-малко на терена след глупава постъпка на капитана си Лорик Цана.

Защитникът загуби равновесие в борба за една топка със Сеферович, след което умишлено игра с ръка. Получи втори жълт картон и бе късметлия, че не бе изгонен директно, след като играта му с ръка бе напълно умишлена.

От отсъденото нарушение Джемайли стреля изключително опасно във вратарския ъгъл, но левият страничен стълб спаси Бериша.

Втората част не предложи достатъчно голови положения, а швейцарците не нападаха толкова масово, колкото се очакваше, имайки предвид численото си превъзходство.

Харис Сеферович на три пъти остана сам срещу Бериша, като и на трите пъти не успя да го преодолее. На два пъти вратарят спечели двубоя, а в третия Сеферович дори не успя да намери очертанията на вратата.

Албанците можеха да измъкнат точка в самия край на мача, но Ян Зомер спаси отбора си, отразявайки удар на Шкелзен Гаши, останал очи в очи с албанския футболист.

След изиграването на първите мачове в група A, Франция и Швейцария имат по три точки, а Албания и Румъния са с по нула.