Дебютен гол на Коутиньо и Барселона е на финал

Коутиньо влезе на мястото на Андре Гомес точно след почивката и почти веднага се разписа Снимка: Getty Images

Барселона се класира на финал за Купата на Испания с победа с 2:0 над Валенсия на "Местая".

Така с общ резултат 3:0 Барса достига решителния сблъсък в турнира и ще се изправи срещу Севиля в опит да грабне трофея за четвърти пореден път.

Новото попълнение Филипе Коутиньо отбеляза първия си гол за каталунците тази вечер и попадението му беше решаващо за крайния изход. Той влезе в игра на почивката и само три минути по-късно засече центриране отляво на Луис Суарес, който направи отличен пробив покрай Гарай.

Оттам нататък мачът стана лесен за Барса, тъй като Валенсия вече трябваше да търси обрат с три чисти гола. Преди почивката домакините създадоха проблеми на Барселона и Родриго Морено нацели гредата, а по-късно Силесен спаси негов удар.

В 82-ата минута каталунците окончателно решиха всичко с втори гол, вкаран от Иван Ракитич отново след асистенция на Суарес.