Левски просълзи омразния Стоичков

Гари отново ги разплака... Снимка: Sport1.bg
Гари отново ги разплака...

Литекс си има палач в синьо и неговото име е Гари Родригес. Холандецът направи страхотен мач, вкара гол и спечели дузпа при победата на Левски с 2:1 край покрития мост.

Столичният гранд вече е номер едно! Левски изпревари шампиона Лудогорец с една точка. В неделния ден "зелените" гостуват в Перник на Миньор.

Победата в Ловеч прекъсна серията на Левски от пет поредни срещи без успех в северния град.

Литекс помете съперника си през първия половин час, но така и не намери път към вратата му. Домакините имаха и сериозни претенции за дузпа в 27-ата минута.

Георги Миланов се отскубна зад защитата на гостите, но след съприкосновение с догонващия го Ели се строполи на земята. Камата и играчите му искаха червен картон и дузпа, но Николай Йорданов сметна, че няма нарушение.

Три минути след това Родригес взриви гостуващия сектор със своя първи гол в "А" група. Холандецът получи подаване от Рамос и прати топката в мрежата с диагонален удар.

В средата на второто полувреме капитанът Христо Йовов удвои преднината на "сините". Това стана благодарение отново на превъзходна изява на Родригес.

Играчът с номер 11 открадна топката на Миланов в половината на гостите, след което на скорост преодоля още трима футболисти на Литекс.

Излезнал сам срещу Пиргов, вместо да стреля, той подаде на връхлитащия Йовов, който вкара своя първи гол за този сезон.

Десетина минути преди края възпитаниците на Христо Стоичков показаха, че не са се примирили. Илия Миланов се възползва от центриране на Ваюши и с глава намали – 1:2.

До края обаче Левски можеше да направи победата си по-убедителна, но Жоао Силва пропусна дузпа.