„Стършелите“ ужилиха Юнайтед за третата им поредна издънка

В криза ли е Юнайтед? Снимка: getty.com
В криза ли е Юнайтед?

Манчестър Юнайтед загуби гостуването си на Уотфорд с 1:3 и така записа трето поредно поражение. За „стършелите“ се разписаха Етиен Капу, Хуан Камило Сунига и Трой Дийни, а за „червените дяволи“ вкара Маркъс Рашфорт.

В играта на гостите нямаше нищо позитивно, а те не бяха губили от този съперник от над 30 години.

Юнайтед влезе в мача много разколебано още от самото начало, а домакините на няколко пъти бяха близо до това да открият резултата. Още в 13-ата минута Де Хеа и Смолинг сбъркаха в отбрана, като двамата се сблъскаха, а топката стигна до Игало, който трябваше от 16-ина метра да я насочи в опразнената врата, но нападателят не успя да го направи и стреля встрани. В 17-ата минута пък Дийни надскочи Валенсия и отправи силен удар с глава, но стражът боксира.

„Червените дяволи“ усетиха, че не могат да продължават в същия дух и се мобилизираха. Ибрахимович пропусна от изгодна позиция, а след малко повече от половин час игра Пол Погба нацели напречната греда.

3 минути по-ксъно Янмаат намери Капу в наказателното поле, а халфът нанесе плътен удар, след който Де Хеа опита да избие с крак, но топката влезе във вратата му, за попадението взриви трибуните.

Гостите имаха претенции за нарушение срещу Марсиал, от което започна и контраатаката на Уотфорд, но според рефера нямаше нарушение на правилата.

В 62-ата минута Рашфорт и Ибрахимович направиха отлична комбинация помежду си, след което шведът центрира. Англичанинът не успя да засече с глава, но топката рикошира в тялото на Бехрами и се върна в нападателя, който отблизо я прати във вратата.

Манчестър Юнайтед обаче не съумя да притисне съперника си и да потърси обрата, а напротив, Уотфорд владееше инициативата и търсеше много повече гола.

Седем минути преди края на редовното време Уотфорд си върна преднината. Перейра бе изведен много добре отдясно, след което той пусна към появилия се току-що Сунига, който стреля в далечния ъгъл и с първото си докосване в мача направи 2:1.

Гостите пък напълно катастрофираха и дори не можеха да отнемат топката. В самия край Фелайни фаулира Сунига в наказателното поле, а Дийни застана зад бялата точка, за да направи победата на своите още по-изразителна.