Дузпа спаси Тотнъм срещу последния, Лестър приближи Пелегрини до уволнението

Хари Кейн върна Тотнъм на петата позиция Снимка: Getty Images
Хари Кейн върна Тотнъм на петата позиция

Гол от дузпа на Хари Кейн в 83-тата минута спаси Тотнъм от поражение в гостуването на Норич и донесе равенството 2:2.

„Канарчетата“ повеждаха на два пъти – чрез Марио Вранчич в 18-ата и с автогол на Серж Орие в 61-вата, но две статични положения – чрез Кристиан Ериксен от пряк свободен удар в 55-ата и с дузпата на Кейн, тимът на Жозе Моуриньо стигна до точката.

Гол на Теему Пуки, с който Норич можеше да поведе с 2:0, бе отменен заради минимална засада от ВАР, но вече започваме да свикваме с тези епизоди в мачовете.

Равенството върна Тотнъм на петата позиция в класирането с 30 точки, на две зад четвъртия Челси, който в неделя гостува на Арсенал. Норич пък остава последен с 13.

В друг мач от кръга във Висшата лига Лестър доближи Мануел Пелегрини до уволнението, нанасяйки десето поражение на „чуковете“ от началото на сезона.

Брендън Роджърс бе дал почивка на Джейми Варди, който стана баща на момиченце, като бе направил и още няколко промени от загубата с 0:4 от Ливърпул по-малко от 48 часа по-рано.

„Лисиците“ изпуснаха дузпа още в 12-ата минута, когато Лукаш Фабиански отрази удара на Демарай Грей от бялата точка, но в 40-ата Келечи Ихеаначо откри резултата.

Точно преди почивката Пабло Форналес изравни след хубаво центриране по земя на Фелипе Андерсон, а Грей се реваншира за изпуснатата дузпа и в 56-ата донесе победата на Лестър.

Така Лестър има вече 42 точки на втората позиция, на 10 зад лидера Ливърпул, който обаче има да изиграе два мача в повече. Уест Хем остава 17-и с 19, само на точка над опасната зона.