Кошмарен ден за Юнайтед на "Лондон Стейдиъм"

Рашфорд се контузи след почивката и опциите на Солскяер в атака съвсем намаляха Снимка: Getty Images
Рашфорд се контузи след почивката и опциите на Солскяер в атака съвсем намаляха

Манчестър Юнайтед загуби с 0:2 гостуването на Уест Хем в шестия кръг на Ла Лига.

"Червените дяволи" имаха ужасен ден на "Лондон Стейдиъм" и изиграха слабо първо полувреме, в което съперникът им трупаше все повече увереност на терена.

Точно преди почивката Андрий Ярмоленко откри резултата с класно изпълнение с левия крак в далечния ъгъл.

След почивката играчите на Оле Гунар Солскяер живнаха, но точно тогава дойде контузията на основния нападател Маркъс Рашфорд. Той беше заменен принудително и така проблемите в атака станаха още по-сериозни, тъй като Антони Марсиал също е с травма, а Мейсън Грийнууд е болен.

В 84-ата минута Аарън Кресуел направи страхотно изпълнение от пряк свободен удар и не остави шансове на Де Хеа за 2:0.

Така Юнайтед записа втора загуба от началото на първенството и се намира на осмо място с 8 т. Уест Хем събра 11 и поне временно се настани в топ 4.