Сасуоло отказа Интер от Шампионската лига

Матео Политано се радва след откриването на резултата Снимка: Getty Images
Матео Политано се радва след откриването на резултата

Сасуоло отне мечтата на Интер за класиране в топ 4 и участие в Шампионската лига следващия сезон с победа с 2:1 над "нерадзурите" на "Джузепе Меаца".

Пред над 65 000 фенове на своя стадион, Интер рухна и продължава да е на пето място на 2 т. от Лацио, а "орлите" имат и мач по-малко. Така за Лацио е достатъчно утре да победи Кротоне, за да си гарантира четвъртата позиция и да обезсмисли директния двубой срещу Интер в последния кръг.

Тази вечер Сасуоло откри в 25-ата минута чрез Матео Политано. В 72-ата минута Доменико Берарди покачи на 2:0 с неспасяем изстрел, а силите на Интер стигнаха само за връщане на един гол чрез Рафиня (80). Домакините пропиляха множество положения и направиха вратаря на противника Андреа Консили герой.