Чили детронира Уругвай и е на 1/2-финал, двама „уруси“ изгонени

Уругвай доигра срещата с девет души, след като Единсон Кавани и Хорхе Фусиле бяха изгонени

Домакините от Чили станаха първият полуфиналист на тазгодишната Копа Америка. Гол на Маурисио Исла в 81-вата минута донесе минимален успех с 1:0 над настоящия шампион Уругвай и детронира „урусите“.

Тимът на Оскар Табарес трябваше да доиграе срещата с девет човека, след като Единсон Кавани (63-тата минута) и Хорхе Фусиле (88-ата минута) бяха изгонени за втори жълти картони.

Наказанието на Кавани бе доста пресилено. Нападателят на ПСЖ бе провокиран от Гонсало Хара, след което почти го докосна и бранителят на Чили се строполи на земята.

Главният рефер от Бразилия Сандро Ричи прецени, че е видял добре ситуацията и показа втори жълт картон на Кавани половин час преди края на срещата.

На полуфиналите Чили очаква победителя от срещата между Боливия и Перу, която е тази нощ от 02:30 часа българско време.