Бразилия отпадна след дузпи

Парагвай отстрани Бразилия и на полуфиналите на Копа Америка ще играе с Аржентина

Парагвай повтори победата си с дузпи срещу Бразилия от 2011 и  отстрани на четвъртфиналите фаворитите на Копа Америка. Редовното време завърши 1:1, а при дузпите Парагвай спечели с 4:3 и се класира за полуфиналите на турнира.

Бразилия поведе още в 15-ата минута на мача с гол на Робиньо, който се възползва от пас на Дани Алвеш. След почивката обаче Тиаго Силва игра с ръка в наказателното поле и Дерлис Гонсалес вкара отсъдената за това дузпа.

До края на редовното време бразилците изпуснаха още две чисти положения, а тази загуби слага край на възраждането на тима, ръководен от Дунга, който понесе тежко загубата с 1:7 от Германия на световното първенство миналото лято. Бразилия е печелила осем пъти Копа Америка, като за последно това стана през 2007 година.

При дузпите за Бразилия вкараха Фернандиньо, Миранда и Коутиньо, а пропуснаха Евертон Рибейро и Дъглас Коста. За Парагвай бяха точни Мартинес, Касерес, Бобадия и Гонсалес, който донесе победата. Единствен за победителите пропусна Роке Санта Крус, но това не се оказа фатално за изхода на мача.