Любимците на Сари донесоха 3 т. на Челси

Одумваният от английските анализатори Жоржиньо донесе победата Снимка: Getty Images
Одумваният от английските анализатори Жоржиньо донесе победата

Челси спечели с 2:1 като гост лондонския сблъсък с Фулъм и взе нови важни 3 т. в борбата за топ 4.

"Сините" изиграха добър мач и можеха да вкарат и още голове, но попаденията на доведените от Маурицио Сари играчи Гонсало Игуаин и Жоржиньо се оказаха достатъчни.

Игуаин откри в 20-ата минута след добра атака и центриране отдясно. В 28-ата Калъм Чеймбърс изравни, но само три по-късно Жоржиньо отново изведе Челси напред с отличен удар, а Еден Азар записа асистенция.

След почивката Челси изпусна да затвори мача и домакините можеха да изравнят, но завърналият се в титулярния състав Кепа направи важни спасявания.

Челси остава на шесто място в класирането с 56 т., но е само на два пункта зад четвъртия Манчестър Юнайтед и има мач по-малко от преките си конкуренти.