Мощна Барса показа познатото си лице

Суарес и Меси бяха в основата на изразителния успех Снимка: Getty Images
Суарес и Меси бяха в основата на изразителния успех

Барселона разгроми с 5:0 гостуващия Лас Палмас в срещата си от 18-ия кръг на Ла Лига. След разочароващото равенство 1:1 с Виляреал в миналия кръг, този път шампионите показаха типичния си резултатен футбол.

С променен титулярен състав, без Неймар, Иниеста, Пике и Серхи Роберто в него, каталунците откриха резултата в 14-ата минута чрез Луис Суарес. До края на полувремето домакините имаха отлични положения за още голове, но вкараха отново едва в 52-ата минута - тогава Меси се разписа отблизо след остро центриране на Рафиня и зле избита от вратаря Варас топка.

Само 5 минути по-късно Луис Суарес вкара втория си гол в мача след подаване на Рафиня. Почти веднага след това 4:0 направи Арда Туран с добавка при удар на Суарес. Последният гол падна в 80-та минута и беше дело на Алеиш Видал, възползвал се от асистенция на Пако Алкасер.

С победата Барселона събра 38 точки и се доближи на две от лидера Реал Мадрид. Мадридчани обаче имат два мача по-малко.