Неадекватен вратар подари дебютен гол на Бонучи за Милан

Лео Бонучи донесе минималния успех с дебютния си гол за Милан Снимка: Getty Images
Лео Бонучи донесе минималния успех с дебютния си гол за Милан

Леонардо Бонучи донесе минимален успех за Милан с 1:0 при домакинството на Кротоне с дебютния си гол за „росонерите“, след като премина на „Сан Сиро“ през лятото.

Единственото попадение падна в 54-тата минута след неадекватно излизане на вратаря на гостите при един ъглов ъдар, топката рикошира в гърба на Бонучи и влезе в мрежата.

Пет минути по-късно Милан вкара и втори гол чрез Франк Кеси, който впоследствие бе отменен след видео повторение заради нарушение на полузащитника.

Това беше първа победа за „росонерите“ в последните четири кръга на Серия А, с което тимът на Дженаро Гатузо се завърна в топ 10.

В друг мач от 20-ия кръг Наполи записа четвърта поредна победа след 2:0 над предпоследния Верона у дома. Идвата гола за успеха паднаха през второто полувреме, а голмайстори бяха Калиду Кулибали и Хосе Кайехон.

Така „сините“ вече имат 51 точки на върха, на четири пред втория Ювентус, който по-късно тази вечер гостува на Каляри.

СПАЛ и Лацио пък си спретнаха истинско голово шоу. „Орлите“ спечелиха гостуването си с 5:2, като шест от общо седемте попадения паднаха още преди почивката.

Чиро Имобиле вкара четири от головете за Лацио, като още през първото полувреме направи хеттрик. Алберто Луис отбеляза първото попадение за Лацио, а двата гола за домакините бяха дело на Мирко Антенучи.