Лацио отстрани Интер на "Джузепе Меаца", очаква се римско дерби на полуфинал

Фелипе Андерсон откри резултата, но пропусна няколко чисти положения в мача. Все пак Лацио се поздрави с победата и най-вероятно ще срещне Рома на полуфинала Снимка: Getty Images

Лацио изненадващо удари Интер 2:1 като гост в четвърфинал за Купата на Италия и прекрати серията от девет поредни победи на "нерадзурите" във всички турнири.

Така Интер отпада от надпреварата, а Лацио продължава на полуфинала, където чака победителя от двойката между Рома и Чезена и нищо чудно да спори с вечния съперник за място на финала.

Тази вечер на "Джузепе Меаца" мачът беше изпълнен с голови положения, а Интер се представи слабо в защита и можеше да отнесе доста повече голове.

Домакините започнаха по-добре и в 16-ата минута изстрел на Кондогбиа се отби в гредата. В 20-ата минута обаче Лацио поведе. Лулич центрира на далечната греда, където Фелипе Андерсон се откри и засече точно с глава за 1:0. В следващите минути Чиро Имобиле и Андерсон имаха по едно 100-процентово положение сами срещу Ханданович, но не показаха добър завършващ удар и нов гол не падна.

В началото на второто полувреме Марко Пароло също можеше да направи 2:0 за Лацио, но от малкото наказателно поле прехвърли вратата. В 55-ата минута Чиро Имобиле се измъкна от Миранда и падна в наказателното поле. Съдията прецени, че е имало достатъчно контакт между двамата и свири дузпа за гостите, а Миранда като последен в защитата получи директен червен картон.

От бялата точка Лукас Биглия опита да скъса мрежата с неспасяем шут и Лацио най-сетне поведе с 2:0.

С човек по-малко обаче Интер не се предаде и продължаваше да търси обрат. В 76-ата минута Стефан Раду от гостите получи втори жълт картон за откровено нарушение срещу Икарди и Лацио също заигра с десет души. След няколко пропуснати положения от страна на Интер, "нерадзурите" намалиха на 1:2 в 85-ата минута чрез Марсело Брозович, отправил идеален прехвърлящ удар с глава.

За повече обаче домакините нямаха време и Лацио удържа ценната победа.