Куриозен гол на Погба измъкна французите на старта

Без да впечатли, Франция взе трите точки с помощта на технологиите Снимка: Getty Images
Без да впечатли, Франция взе трите точки с помощта на технологиите

Франция започна Мондиал 2018 с трудна победа с 2:1 над Австралия в група C.

Модерните футболни технологии се намесиха решително и при двата гола на французите, които не убедиха с играта си, но взеха много важни три точки срещу солидния съперник.

"Петлите" започнаха активно и в самото начало Мбапе пробва рефлекса на Матю Райън с изстрел в близкия му ъгъл. Последваха още няколко точни удара към австралийската врата, но постепенно и Австралия влезе в мача и можеше да поведе в 17-ата минута.

Тогава след остро центриране топката се отклони в крака на Толисо и само добрата намеса на Лорис предотврати автогола. Франция заиграваше все по-безидейно с всяка следваща минута и темпото им на игра спадаше, а австралийците се чувстваха все по-комфортно.

В 54-ата минута Антоан Гризман падна в наказателното поле, но първоначално реферът не му обърна внимание. Впоследствие ситуацията беше разгледана чрез ВАР и съдията прецени, че лекото препъване от страна на Рисдън е достатъчно, за да бъде посочена бялата точка.

Така Франция получи дузпа, а Гризман веднага я превърна в гол за 1:0.

Срещата обаче не стана по-лесна за "петлите". Само три минути по-късно Австралия също получи дузпа след необяснима игра с ръка на Самуел Юмтити в наказателното му поле.

Капитанът на австралийците Миле Йединак беше точен от бялата точка и възстанови равенството.

Французите не показаха особени проблясъци до края, но в 81-ата минута стигнаха до победен гол по куриозен начин.

Пол Погба стреля в крака на Бехич, топката рикошира, удари се в горната греда и тупна малко зад голлинията. Технологията на голлинията се намеси и узакони попадението за 2:1.